facebook twitter

KONSERWACJA SZAF BIBLIOTECZNYCH W ZAMKU DZIKOWSKIM

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega informuje, że w 2021 r. otrzymało dofinansowanie od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Województwa Podkarpackiego na zadanie: “Kompleksowa konserwacja szaf bibliotecznych pochodzących z I poł. XIX w., będących na wyposażeniu biblioteki w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu-Dzikowie, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, (część 1 zadania).

79. rocznica śmierci „Jędrusia”

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega oraz Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Tarnobrzegu zapraszają na spotkanie upamiętniające 79. rocznicę śmierci Władysława Jasińskiego „Jędrusia”. Niedziela, 9 stycznia, godz. 17.00 pod pomnikiem “Jędrusiów” na Placu 1000-lecia.

MUZEUM NIECZYNNE

Szanowni Państwo, informujemy, że dnia 1, 6 i 7 stycznia 2022 r. Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega będzie nieczynne dla zwiedzających. Zapraszamy do odwiedzenia naszych ekspozycji w pozostałe dni tygodnia.

MUZEUM NIECZYNNE

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 24–26 grudnia br. (Wigilia oraz Boże Narodzenie) Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega będzie nieczynne dla zwiedzających. Zapraszamy do odwiedzenia naszych ekspozycji w pozostałe dni tygodnia.

Prezentacja Kolekcji Dzikowskiej

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na specjalny pokaz dzieł sztuki wchodzących w skład Kolekcji Dzikowskiej zakupionej od Rodziny Tarnowskich. Ekspozycja czasowa zostanie udostępniona w niedzielę 19 grudnia 2021 r., w godz. 12.00–18.00. Ostatnie wejście o godz. 17.30 Wstęp bezpłatny Zapraszamy! Uwaga: ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 w jednym czasie w zamku będzie mogło […]

Nagroda im. dr. Michała Marczaka

Tadeusz Zych Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski zapraszają na uroczystość wręczenia nagrody im. dr. MICHAŁA MARCZAKA Uroczystość uświetni koncert Yanistan. Duet Kasprowicz i Marinczenko z koncertem pieśni Jacka Kaczmarskiego i Włodzimierza Wysockiego Niedziela, 12 grudnia 2021, godz. 16.00, Sala Wielka Zamku Tarnowskich w Dzikowie

Stanisław Szukalski – geniusz czy szaleniec?

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wykład prof. dr. hab. Lechosława Lameńskiego pt. „Stanisław Szukalski – geniusz czy szaleniec?”. Wykład odbędzie się w sobotę, 11 grudnia 2021 r. o godz. 16.00 w Sali Wielkiej Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Zapraszamy!