facebook twitter

W ostatnich latach muzea w całej Europie zapraszają w swoje progi w wybraną majową noc, prezentując nie tylko swoje ekspozycje, ale przygotowując specjalne atrakcje dla przybywających gości. W ubiegłym roku w ramach Europejskiej Nocy Muzeów zamek dzikowski odwiedziło ok.400 osób, a atrakcją tamtego wieczoru był recital Marka Piekarczyka.

Tegoroczna noc muzeów odbędzie się w Dzikowie w sobotę 14 maja i trwać będzie do niedzieli 15 maja. Rozpocznie ją o godz. 19 recital wielkiej legendy polskiego rocka – WOJCIECHA KORDY. Ten wspaniały wokalista zawodową karierę artystyczną rozpoczął w wieku… 7 lat (!), stając się członkiem słynnego chóru „Poznańskie Słowiki” prof. Stefana Stuligrosza. Z zespołem tym koncertował w wielu krajach świata. Mając 16 lat został laureatem Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, a wkrótce wokalistą i gitarzystą zespołu Niebiesko-Czarni. Z grupą tą koncertował na całym świecie, m.in. w paryskiej Olympii i na żywo w Radiu Luxemburg. Obdarzony fantastycznym głosem i wielkim talentem showmana, zachwycał słuchaczy wykonaniem zarówno kompozycji własnych (i kolegów z zespołu), jak i światowych standardów. Wraz z kilkoma znanymi polskim rockmanami skomponował pierwszą i jedyną do dziś polską rock – operę „Naga” poruszająca ważne problemy współczesnej cywilizacji. Nagrał kilkadziesiąt płyt, od lat jest jednym z najczęściej koncertujących artystów. Przez wiele lat śpiewał w duecie ze swoją żoną, Adrianną Rusowicz; jest ojcem popularnej obecnie wokalistki Ani Rusowicz.

Sponsorami recitalu Wojciecha Kordy są: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. O/Tarnobrzeg, WIERTKOP „Plus” Sp.z o.o., Zakłady Chemiczne SIARKOPOL Sp. z o.o., Zakład Obrotu Towarowego SIARKOPOL Sp. z o.o., Zakłady Chemiczne ANSER Sp. z o.o., INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o., AUTOMETAL Sp. z o.o., Kancelaria Notarialna Halina Chojnacka, Jednostka Ratownictwa Górniczego Sp. z o.o., Zakład Zadrzewień i Rekultywacji, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. W Tarnobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega. Nagłośnienie przygotowała firma „CZAK MUSIC”. Za pomoc w organizacji koncertu Muzeum dziękuje Panu Mieczysławowi Rasiowi.

Skip to content