facebook twitter

III Dzikowski Festiwal Nalewek za nami. Do konkursów rozstrzyganych przez kapitułę konkursową pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Sierszuły zgłoszono 125 nalewek (106 – konkurs ogólny i 19 – konkurs Dereń).
W kategorii nalewka z derenia zwyciężył Pan Ryszard Pietryka z Połańca.
II nagrodę otrzymał Pan Rafał Wrzochol z Lublina, III zaś Pan Marcin Koniarz z Opola Lubelskiego. Kapituła wyróżniła w tej kategorii także nalewkę Pani Jadwigi Rybienik z Przemyśla.

W kategorii ogólnej palmę pierwszeństwa otrzymał Pan Ryszard Pietryka z Połańca za nalewkę z czeremchy. II nagrodę uzyskał tarnobrzeżanin, pan Kazimierz Kiszka za pigwówkę. III miejsce przypadło Panu Wojciechowi Suchankowi z Węgierskiej Górki za nalewkę „Wiśnia dzika górska”. Pan Wojciech otrzymał także dwa wyróżnienia za nalewkę z malin oraz mirabelek. Trzecie wyróżnienie powędrowało na ręce Pana Huberta Brzezińskiego z Gdyni za nalewkę z rokitnika.

Dużą popularnością cieszył się konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza. Degustujący największą liczbę głosów oddali na nalewkę „Wiśnia dzika górska” Pana Wojciecha Suchanka.

Oprócz festiwalowych konkursów na terenie parku odbył się kiermasz z tradycyjną i ekologiczną żywnością, przetworami m.in. z derenia, rokitnika i pigwowca oraz winami i nalewkami.
W trakcie trwania festiwalu można było się także posilić ratatują przygotowaną przez Patio Cafe & Lunch.

Oprócz atrakcji dla ciała nie brakowało także tych dla ducha. Na Sali Wielkiej zamku dzikowskiego Pani profesor Svitlana Klymenko związana z Państwowym Ogrodem Botanicznym im. M.M. Gryshko oraz Ukraińską Państwową Akademią Nauk w Kijowie wygłosiła referat pt. „dereń – roślina niezwykła”. Licznych gości odwiedzający festiwal witały zaś dźwięki muzyki jazzowej grupy Galicjazz.

III Festiwal nalewek w Dzikowie objęty był patronatem marszałka Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy wystawcom, uczestnikom i wszystkim gościom. Zapraszamy za rok.

fot. Michał Mazur

Skip to content