facebook twitter

Do konkursu zgłoszonych zostało 113 nalewek, w tym 24 z derenia. Pozostałe przygotowane zostały na bazie różnorodnych owoców, ziół, warzyw i kwiatów, jak: pigwa, wiśnia, czereśnia, orzech, cytryna, żurawina, aronia, jagoda, tarnina, czarna porzeczka, morela, brzoskwinia, śliwka, rokitnik, czarny bez, malina, mięta, mirabelka, kalina, chrzan, winogrono, anyż, róża płatki, róża owoc, jagoda, pomarańcza, limonka, szyszka sosnowa, lipa, gruszka, jaśmin, zioła i korzenie.

Jury pod przewodnictwem p. Waldemara Sulisza, z udziałem p.prof. Alicji Kucharskiej, p. prof. Tomasza Nowaka i p. dr Narcyza Pióreckiego oceniało nalewki pod względem smaku, zapachu, klarowności i „wytrawienia”.

W kategorii derenia zwycięzcami zostali Panowie: I miejsce Mariusz Fik z Bydgoszczy, II – Marian Daczyński z Rudnika nad Sanem i III – Iwona Witt-Czuprzyńska z Warszawy. W kategorii nalewki różne zwyciężyły Panie: I miejsce Wiesława Diakowska z Tarnobrzega za nalewkę jaśminową, II – Małgorzata Korczak z Tarnobrzega za nalewkę różaną z kwiatu, III – Marta Gątarska ze Pstrągowej, woj Podkarpackie, za nalewkę ze śliwki węgierki.

Wszystkim uczestnikom konkursu Muzeum Historyczne m. Tarnobrzega serdecznie dziękuje za udział i pięknie zaprasza do Dzikowa w następnym, 2015 roku. Do zobaczenia.

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej

Skip to content