facebook twitter

Od początku istnienia Muzeum Historycznego m.Tarnobrzega świąteczny dzień 11 listopada kończy Uroczysty Wieczór w siedzibie Muzeum. W roku bieżącym odbył się on już po raz dwudziesty, choć po raz pierwszy w nowej siedzibie MHmT – Zamku Dzikowskim. Zgromadzeni w Sali Sejmowej wysłuchali interesującej gawędy prof. Stanisława Waltosia. Znakomity prawnik i historyk, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie opowiadał o zadziwiających paradoksach dziejów najstarszej polskiej uczelni, jej profesorach i wychowankach.

W drugiej części Wieczoru mało znane melomanom pieśni Fryderyka Chopina i Władysława Żeleńskiego brawurowo wykonała Marta Trybulec (sopran) z towarzyszeniem Elżbiety Konopczak (fortepian). Wykonawczyni zachwyciła słuchaczy nie tylko pięknym głosem (sopran koloraturowy) i doskonałą interpretacją prezentowanego repertuaru, ale też wielką kulturą i zdolnościami aktorskimi.
Jubileuszowy, XX Uroczysty Wieczór z okazji 11 listopada był niewątpliwie wydarzeniem dużej rangi, korespondującym z nastrojem Narodowego Święta Niepodległości.

Skip to content