facebook twitter

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę malarstwa „Paweł Olchawa, Współbrzmienie”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lipca 2017 roku o godz. 17.00 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, Tarnobrzeg, ul. Sandomierska 27.

Wystawa czynna od 16 lipca do 17 września 2017 r.
Bilet wstępu na wystawę czasową – 4 zł.

Paweł Olchawa studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz na Wydziale Grafikii i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką wydawniczą i fotografią.

O. Eugeniusz Grzywacz tak opisał twórczość Pawła Olchawy:
„Malarstwo Pawła Olchawy jest dla mnie jak świeży oddech, jak zachwyt dziecka poznającego świat z jego niezwykłymi formami i zaskakującą gamą barw. Paweł Olchawa ręką świadomego formy i logiki kompozycji dojrzałego artysty potrafi wyrwać nas z rutyny postrzegania naszego otoczenia i swymi obrazami – jeśli w nie się zagłębimy – przywrócić ten pierwszy zachwyt dziecka, który jeszcze czasem jest naszym udziałem, kiedy znudzeni i oswojeni powtarzalnością postrzegania „siatkówkowego”, zobaczymy po raz pierwszy w życiu jakieś niezwykłe zjawisko atmosferyczne czy w obserwatorium astronomicznym przyjrzymy się przybliżonemu fragmentowi kosmosu, albo przez szkiełko mikroskopu zachwycimy się powiększoną fakturą i subtelną barwą liścia lub skrzydła motyla”.

Skip to content