facebook twitter

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę malarstwa zatytułowaną „TERAZ”. Autorem prac jest Piotr Adamczyk dla którego malarstwo jest sztuką wszechstronną, w którym odwołuje się do realizmu jak i abstrakcji. Jest jednak coś, co jest obecne w każdej formie jego twórczości – to ukryta głębia, będąca zapisem stanów emocjonalnych i przemyśleń artysty.

 

Na dzikowskiej wystawie dominuje malarstwo abstrakcyjne. Ma ono dwie bardzo charakterystyczne cechy. Pierwszą jest kolor. Uwagę zwraca u Adamczyka swoista gra – zabawa kolorem. Są w nim nie tylko emocje, ale też ogromna dyscyplina. Paleta barw na każdym obrazie zachwyca swoją harmonią i iście matematyczną perfekcją.

Autor, od pewnego czasu, konsekwentnie swoim wystawom nadaje tytuł „TERAZ”. To akcent położony na teraźniejszość, próba uchwycenia tego, co za chwilę stanie się przeszłością. Ubierając to, co nieuchwytne w kolor i odnosząc do symboliki kwadratu, Adamczyk zdaje się powtarzać odwieczne pragnienie człowieka – „chwilo trwaj”.

Wernisaż wystawy: 8 października 2016 r.

Wystawa czynna do 31 listopada 2016 r. w Muzeum – Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Skip to content