facebook twitter
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“ARTYŚCI” – WYSTAWA RZEŹB JÓZEFA NOWAKA

1 czerwca 2020 - 31 lipca 2020

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę rzeźb Józefa Nowaka pt. “Artysci”.

Artysta urodził się w 1962 roku w Jordanowie. Ukończył w 1991 roku Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem: europejskiej organizacji Sculpture Network, Związku Niemieckich Artystów Plastyków Okręgu Bawarskiego (BBK Bayern) oraz w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego. Od 1994 roku mieszka i pracuje w Pöcking, nad jeziorem Starnberger w Bawarii oraz w Krakowie. Stworzył własną, niepowtarzalną technikę wykonywania rzeźb. „Zawsze na początku z całego pnia wycinam jakąś ogólną formę, używając do tego piły łańcuchowej. Tak jest szybciej. Ostateczny kształt nadaję już tylko siekierą”.
Swoje credo artystyczne przedstawia w ten sposób: „ Lubię obserwować ludzi. Każdy z nas jest inny, od urodzenia aż do śmierci wyśpiewujemy swoją niepowtarzalną melodię, którą ja próbuję wyrzeźbić w drewnie. Moje rzeźby figuratywne są naturalnej wielkości (albo nawet większe). Zależy mi, aby właśnie na tym polegał kontakt z oglądającym”.
Jego dziełem są m.in. pomnik Papieża Jana Pawła II w Hamburgu, rzeźba Olga dla Schanghai Sculpture Park w Chinach, rzeźby ołtarzowe do nowego kościoła w Niepołomicach, pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Artysta swoje prace wystawiał tak w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Krakowie, Darmstadt, Monachium, Hanowerze, Warszawie i Orońsku.

Wystawę można oglądać do końca lipca 2020 r. w Zamku Tarnowskich w Dzikowie przy ul. Sandomierskiej 27.

Szczegóły

Start:
1 czerwca 2020
Koniec:
31 lipca 2020
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Miejsce

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Dzikowie
Sandomierska 27
Tarnobrzeg, Polska
+ Google Map