facebook twitter
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzielnicze

17 grudnia 2018 @ 09:00 - 18 grudnia 2018 @ 14:30

PLN6

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza uczniów szkół podstawowych – klasy 6-8 oraz młodzież i dorosłych na VIII Warsztaty Rękodzielnicze poświęcone lasowiackiej tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już warsztaty poprowadzi Zespół Obrzędowy „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego.

Podczas zajęć plastycznych „Lasowiaczki” zaprezentują regionalne motywy dekoracyjne i techniki stylistyczne występujące w lasowiackiej plastyce obrzędowej okresu bożonarodzeniowego. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak samodzielnie wykonać lasowiackie ozdoby choinkowe nazywane „cackami”.

Na tegorocznych warsztatach „Lasowiaczki” będą uczyć jak wykonać „Światy” – tradycyjna ozdoba zawieszana na choince wykonana z białego opłatka, która zastępowała bombkę. Uczestnicy naszych warsztatów będą uczyć się jak wykonać „Światy” z białego lub kolorowego papieru.

Ci, którzy lubią wycinanki będą mogli nauczyć się jak wykonać „Śnieżynki” – wycinanka z białego papieru przypominająca płatki śniegu, którymi dekorowano izbę lasowiacką. Dla urozmaicenia będzie można wykonać „Śnieżynkę” z kolorowego papieru.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Muzeum – Zamek Tarnowskich w Dzikowie ul. Sandomierska 27 w dniach: 17 (poniedziałek) i 18 (wtorek) grudnia 2018 roku w godz. od 9.00 do 14.30.

Prosimy zgłaszać grupy liczące maksymalnie 25 osób. Czas trwania warsztatów – 60 minut dla każdej grupy.
Zapisy grup będzie przyjmował Krzysztof Gorczyca – kustosz Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega do 14 grudnia br. pod adresem: krzysztof.gorczyca@mhmt.pl oraz numerem telefonu (15) 823 79 99 w. 23.

Warsztaty płatne – 6 zł od osoby.
Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty

Szczegóły

Start:
17 grudnia 2018 @ 09:00
Koniec:
18 grudnia 2018 @ 14:30
Koszt:
PLN6
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Miejsce

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Dzikowie
Sandomierska 27
Tarnobrzeg, Polska
+ Google Map